3M MNG14-250DFIX-BOTTLE
Part No.:
MNG14-250DFIX-BOTTLE
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
MNG14-250DFIX-BOTTLE.pdf
Description:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.25 100PC
Shipping
MNG14-250DFIX-BOTTLE Specifications
Active
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.870" (22.10mm)