TDK Corporation MMZ1608D800C
Part No.:
MMZ1608D800C
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MMZ1608D800C.pdf
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Shipping
MMZ1608D800C Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.032" (0.80mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)