NXP USA Inc. MMRF1019NR4
Part No.:
MMRF1019NR4
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
PLD-1.5
Datasheet:
MMRF1019NR4.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V PLD-1.5
Shipping
MMRF1019NR4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
PLD-1.5
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.09GHz
Gain:
25dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
10 mA
Power - Output:
10W
Voltage - Rated:
100 V