Astrodyne TDI MMK75S-12
Part No.:
MMK75S-12
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
MMK75S-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 75W
Shipping
MMK75S-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Series:
MMK75S (75W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
6.25 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
75W
Applications:
Medical
Voltage - Isolation:
5.656 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C (With Derating)