Cosel USA, Inc. MMC75B-4-G
Part No.:
MMC75B-4-G
Datasheet:
MMC75B-4-G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Shipping
MMC75B-4-G Specifications
Series:
MMC (75W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Current - Output 1:
6 A
Current - Output 2:
3.2 A
Current - Output 3:
500 mA
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 65°C
Size / Dimension:
7.60" L x 3.66" W x 1.65" H (193.0mm x 93.0mm x 42.0mm)