Cosel USA, Inc. MMC50A-4-N
Part No.:
MMC50A-4-N
Datasheet:
MMC50A-4-N.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Shipping
MMC50A-4-N Specifications
Series:
MMC (50W)
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
-12V
Current - Output 1:
7 A
Current - Output 2:
1.5 A
Current - Output 3:
300 mA
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 65°C
Size / Dimension:
6.81" L x 3.66" W x 1.42" H (173.0mm x 93.0mm x 36.0mm)