onsemi MMBD6100LT3
Part No.:
MMBD6100LT3
Manufacturer:
onsemi
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MMBD6100LT3.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
Shipping
MMBD6100LT3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
4 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 50 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C