Cosel USA, Inc. MMB50A-4-N
Part No.:
MMB50A-4-N
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
MMB50A-4-N.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 12V
Shipping
MMB50A-4-N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
MMB (50W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
2.1 A
Current - Output 2:
2.1 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 65°C
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.81" L x 3.66" W x 1.42" H (173.0mm x 93.0mm x 36.0mm)