JAE Electronics MM80-204B1-E1
Part No.:
MM80-204B1-E1
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Inline Module Sockets
Package:
Datasheet:
MM80-204B1-E1.pdf
Description:
CONN SKT SODIMM 204POS R/A SMD
Shipping
MM80-204B1-E1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JAE Electronics
Series:
MM80
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Style:
SODIMM
Number of Positions:
204
Memory Type:
DDR3 SDRAM
Standards:
MO-268C
Mounting Type:
Surface Mount, Right Angle, Screw Mount
Insertion Angle:
25° Angle
Features:
Latches
Mounting Feature:
Normal, Standard - Top
Card Thickness:
Height:
0.362" (9.20mm)