TDK Corporation MLZ2012M3R3ATD69
Part No.:
MLZ2012M3R3ATD69
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLZ2012M3R3ATD69.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 500MA 200MOHM SM
Shipping
MLZ2012M3R3ATD69 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLZ
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)