Panduit Corp MLTFC1.5H-CP316
Part No.:
MLTFC1.5H-CP316
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MLTFC1.5H-CP316.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLACK 250LB 6"
Shipping
MLTFC1.5H-CP316 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel® MLTFC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
6"
Bundle Diameter:
1.50" (38.10mm)
Width:
0.319" (8.10mm)
Length - Actual:
0.500' (152.40mm, 6.00")