Panduit Corp MLT8H-LP316
Part No.:
MLT8H-LP316
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MLT8H-LP316.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING SIL 450LB 2.233'
Shipping
MLT8H-LP316 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel® MLT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
26.75"
Bundle Diameter:
8.00" (203.20mm)
Width:
0.310" (7.87mm)
Length - Actual:
2.233' (680.72mm)