Panduit Corp MLT2.7WLH-LP
Part No.:
MLT2.7WLH-LP
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MLT2.7WLH-LP.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING SIL 250LB 10.20"
Shipping
MLT2.7WLH-LP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel® Wave-Ty™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
10.25"
Bundle Diameter:
2.70" (68.60mm)
Width:
0.250" (6.35mm)
Length - Actual:
0.850' (259.08mm, 10.20")