Panduit Corp MLT2.7WH-LP316
Part No.:
MLT2.7WH-LP316
Datasheet:
MLT2.7WH-LP316.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING SIL 450LB 10.20"
Shipping
MLT2.7WH-LP316 Specifications
Series:
Pan-Steel® Wave-Ty™
Packaging:
Bulk
Length - Approximate:
10.25"
Bundle Diameter:
2.70" (68.60mm)
Width:
0.310" (7.87mm)
Length - Actual:
0.850' (259.08mm, 10.20")