Panduit Corp MLT2.7S-CP
Part No.:
MLT2.7S-CP
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MLT2.7S-CP.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING SIL 200LB 10.20"
Shipping
MLT2.7S-CP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel® MLT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
10.25"
Bundle Diameter:
2.70" (68.60mm)
Width:
0.180" (4.57mm)
Length - Actual:
0.850' (259.08mm, 10.20")