Panduit Corp MLT12EH15-Q
Part No.:
MLT12EH15-Q
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MLT12EH15-Q.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING SILV 700LB 3.52'
Shipping
MLT12EH15-Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel® MLT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
42.25"
Bundle Diameter:
12.00" (304.80mm)
Width:
0.500" (12.70mm)