Panduit Corp MLT10S-CP316
Part No.:
MLT10S-CP316
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MLT10S-CP316.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING SIL 200LB 2.750'
Shipping
MLT10S-CP316 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel® MLT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
33"
Bundle Diameter:
10.00" (254.00mm)
Width:
0.180" (4.57mm)
Length - Actual:
2.750' (838.20mm)