Ferroxcube MLS1206-4S4-151
Part No.:
MLS1206-4S4-151
Manufacturer:
Ferroxcube
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
MLS1206-4S4-151.pdf
Description:
Ferrite Misc
Shipping
MLS1206-4S4-151 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ferroxcube
Series:
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)