Ferroxcube MLS0805-4S7-800
Part No.:
MLS0805-4S7-800
Datasheet:
MLS0805-4S7-800.pdf
Shipping
MLS0805-4S7-800 Specifications
Impedance @ Frequency:
80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)