Ferroxcube MLS0805-4S7-401
Part No.:
MLS0805-4S7-401
Datasheet:
MLS0805-4S7-401.pdf
Shipping
MLS0805-4S7-401 Specifications
Impedance @ Frequency:
400 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)