Ferroxcube MLS0603-4S7-601
Part No.:
MLS0603-4S7-601
Manufacturer:
Ferroxcube
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLS0603-4S7-601.pdf
Description:
Ferrite Misc
Shipping
MLS0603-4S7-601 Specifications
Manufacturer:
Ferroxcube
Series:
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
500mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)