Ferroxcube MLP0603-400
Part No.:
MLP0603-400
Datasheet:
MLP0603-400.pdf
Shipping
MLP0603-400 Specifications
Impedance @ Frequency:
40 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
35mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)