JAE Electronics MJ06-120MSP-A3-A
Part No.:
MJ06-120MSP-A3-A
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
MJ06-120MSP-A3-A.pdf
Description:
CONN HDR 120POS 1.80MM PRESS-FIT
Shipping
MJ06-120MSP-A3-A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JAE Electronics
Series:
MJ06
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Header, Male Pins
Connector Style:
Number of Positions:
120
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.071" (1.80mm)