Innovative Sensor Technology, USA Division MINI SIGNAL AMPLIFIER SA-011-1500-V10-D1
Part No.:
MINI SIGNAL AMPLIFIER SA-011-1500-V10-D1
Manufacturer:
Innovative Sensor Technology, USA Division
Category:
Sensor, Transducer Amplifiers
Package:
Datasheet:
MINI SIGNAL AMPLIFIER SA-011-1500-V10-D1.pdf
Description:
VOLTAGE REGULATOR: 10 V - SIGNAL
Shipping
MINI SIGNAL AMPLIFIER SA-011-1500-V10-D1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Amplifier Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
12V ~ 25V
Output Type:
Current - Supply:
7.1 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C