Cornell Dubilier Knowles MIN02-002DC330J-F
Part No.:
MIN02-002DC330J-F
Datasheet:
MIN02-002DC330J-F.pdf
Description:
CAP MICA 33PF 5% 300V SMD
Shipping
MIN02-002DC330J-F Specifications
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)