3M MI10-250DFX-BOTTLE
Part No.:
MI10-250DFX-BOTTLE
Manufacturer:
3M
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
MI10-250DFX-BOTTLE.pdf
Description:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250 50PC
Shipping
MI10-250DFX-BOTTLE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
Scotchlok™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.640" (16.26mm)