Freescale Semiconductor MHT1004GNR3
Part No.:
MHT1004GNR3
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
OM-780-2G
Datasheet:
MHT1004GNR3.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V OM780-2
Shipping
MHT1004GNR3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
Package/Case:
OM-780-2G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.45GHz
Gain:
15.2dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
280W
Voltage - Rated:
65 V