Bourns Inc. MH2029-151Y
Part No.:
MH2029-151Y
Datasheet:
MH2029-151Y.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
Shipping
MH2029-151Y Specifications
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
100mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)