YAGEO MFR-25FTE52-150R
Part No.:
MFR-25FTE52-150R
Datasheet:
MFR-25FTE52-150R.pdf
Description:
RES 150 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MFR-25FTE52-150R Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)