YAGEO MFR-25FRF52-2K2
Part No.:
MFR-25FRF52-2K2
Datasheet:
MFR-25FRF52-2K2.pdf
Description:
RES 2.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MFR-25FRF52-2K2 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)