YAGEO MFR-25FBF52-82R
Part No.:
MFR-25FBF52-82R
Datasheet:
MFR-25FBF52-82R.pdf
Description:
RES 82 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MFR-25FBF52-82R Specifications
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)