YAGEO MFR-25FBF52-24R
Part No.:
MFR-25FBF52-24R
Datasheet:
MFR-25FBF52-24R.pdf
Description:
RES 24 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MFR-25FBF52-24R Specifications
Resistance:
24 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)