Bourns Inc. MF-LSMF200/24X-2
Part No.:
MF-LSMF200/24X-2
Datasheet:
MF-LSMF200/24X-2.pdf
Description:
2920 RESETTABLE SMD PPTC 2.0A/24
Shipping
MF-LSMF200/24X-2 Specifications
Voltage - Max:
24V
Current - Hold (Ih) (Max):
2 A
Resistance - Post Trip (R1) (Max):
Resistance - 25°C (Typ):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)