Eaton - Electronics Division MFBW1V3216-601-R
Part No.:
MFBW1V3216-601-R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
MFBW1V3216-601-R.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Shipping
MFBW1V3216-601-R Specifications
Series:
MFBW1V3216
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)