Eaton - Electronics Division MFBW1V2012-122-R
Part No.:
MFBW1V2012-122-R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MFBW1V2012-122-R.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1.2K OHM 0805 1LN
Shipping
MFBW1V2012-122-R Specifications
Series:
MFBW1V2012
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
1.2 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
450mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)