Eaton - Electronics Division MFBW1V1005-601-R
Part No.:
MFBW1V1005-601-R
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MFBW1V1005-601-R.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Shipping
MFBW1V1005-601-R Specifications
Series:
MFBW1V1005
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
700mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)