Eaton - Electronics Division MFBA2V2012-301-R
Part No.:
MFBA2V2012-301-R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MFBA2V2012-301-R.pdf
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Shipping
MFBA2V2012-301-R Specifications
Series:
MFBA2V2012
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
300 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)