Eaton - Electronics Division MFBA2V2012-121-R
Part No.:
MFBA2V2012-121-R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MFBA2V2012-121-R.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Shipping
MFBA2V2012-121-R Specifications
Series:
MFBA2V2012
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)