Eaton - Electronics Division MFBA2V1608-471-R
Part No.:
MFBA2V1608-471-R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MFBA2V1608-471-R.pdf
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Shipping
MFBA2V1608-471-R Specifications
Series:
MFBA2V1608
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)