Eaton - Electronics Division MFBA2V1005P-601-R
Part No.:
MFBA2V1005P-601-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MFBA2V1005P-601-R.pdf
Description:
FERRITE BEAD
Shipping
MFBA2V1005P-601-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
MFBA2V1005
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)