Lumimax Optoelectronic Technology MF1/8W330RFT
Part No.:
MF1/8W330RFT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MF1/8W330RFT.pdf
Description:
RES 330 OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
MF1/8W330RFT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
MF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)