YAGEO MF0207FRE52-4K7
Part No.:
MF0207FRE52-4K7
Datasheet:
MF0207FRE52-4K7.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 1% 0.6W AXIAL
Shipping
MF0207FRE52-4K7 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)