Honeywell Sensing and Productivity Solutions MF010-0-LC1
Part No.:
MF010-0-LC1
Manufacturer:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Category:
Gas Sensors
Package:
Datasheet:
MF010-0-LC1.pdf
Description:
SENSOR OXYGEN 0-10V OUTPUT
Shipping
MF010-0-LC1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
MF010
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Oxygen
Oxygen Range:
1 mbar ~ 250 mbar
Accuracy:
±2%
Output:
0 V ~ 10 V
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Voltage - Supply:
22.8V ~ 25.2V
Current - Supply:
500mA