SL POWER / Advanced Energy MENT1220A1551F01
Part No.:
MENT1220A1551F01
Datasheet:
MENT1220A1551F01.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 195W
Shipping
MENT1220A1551F01 Specifications
Series:
MENT1220 (220W)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
13A
Power (Watts):
195 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Rectangular, 6 Position
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Size / Dimension:
8.43" L x 4.25" W x 1.85" H (214.0mm x 108.0mm x 47.0mm)