SL POWER / Advanced Energy MENB1121A2402Q01
Part No.:
MENB1121A2402Q01
Datasheet:
MENB1121A2402Q01.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Shipping
MENB1121A2402Q01 Specifications
Series:
MENB1121 (120W)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
120 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
47.2" (1.20m)
Input Connector:
IEC 320-C18
Features:
Size / Dimension:
8.36" L x 2.65" W x 1.74" H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm)