Maxtena Inc MEA-868-IGG/100-00251-01
Part No.:
MEA-868-IGG/100-00251-01
Manufacturer:
Maxtena Inc
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
MEA-868-IGG/100-00251-01.pdf
Description:
868 MHZ ISM/GPS/GLONASS SCREW MO
Shipping
MEA-868-IGG/100-00251-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Maxtena Inc
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
General ISM, Navigation
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
866.5MHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Frequency Range:
863MHz ~ 870MHz, 1.598GHz ~ 1.606GHz
Antenna Type:
Module
Number of Bands:
3
VSWR:
Return Loss:
-15dB, -14.7dB
Gain:
3.2dBi, 28dBi, 28dBi
Power - Max:
25 W