Midas Displays MDT0144ASS-MULTI
Part No.:
MDT0144ASS-MULTI
Manufacturer:
Midas Displays
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
MDT0144ASS-MULTI.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.44"
Shipping
MDT0144ASS-MULTI Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Midas Displays
Series:
MDT0144A
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Color
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Non-Touch
Diagonal Screen Size:
1.44" (36.58mm)
Viewing Area:
25.50mm W x 26.50mm H