Delta Electronics MDS-400APB12 AA
Part No.:
MDS-400APB12 AA
Datasheet:
MDS-400APB12 AA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 400W
Shipping
MDS-400APB12 AA Specifications
Series:
MDS-400 (400W)
Packaging:
Box
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
33.33 A
Power (Watts):
400W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)