Delta Electronics MDS-300APB12 AA
Part No.:
MDS-300APB12 AA
Datasheet:
MDS-300APB12 AA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 220W
Shipping
MDS-300APB12 AA Specifications
Series:
MDS-300 (300W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
18.33 A
Power (Watts):
220W (300W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)