Delta Electronics MDS-100BPS15 BA
Part No.:
MDS-100BPS15 BA
Datasheet:
MDS-100BPS15 BA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 80W
Shipping
MDS-100BPS15 BA Specifications
Series:
MDS-100 (100W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
5.3 A
Power (Watts):
80W (100W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm)